Life shitsStalo se

Natsucon 2013 – trochu se vraždilo, trochu se pilo…

[img dir=2013/08 id=natsucon_wallpaper_small.jpg align=left]

V neděli skončil další z českých conů zaměřených na japonskou popkulturu, tentokrát Natsucon, ročník prvý. Na popis průběhu akce kašlu, stejně jsem většinu času seděl s #otakulandem a/nebo Ximarou v hospodě, ale před chvílí jsem napsal krátké hodnocení pro oficiální report Konaty, tak stejně dobře můžu zbytek svých dojmů vylít tady.

Tak tedy – z finančních a e-penisařských důvodů jsem se na poslední chvíli přihlásil chill, že bych taky rád orgoval v jakuze, tedy celoconové hře na vraždění. Ještě nikdy jsem na conu, kde by se tahle hra hrála, nebyl (tuším, že to se praktikovalo akorát kdysi na Advíku (note the accent above „i“), takže jsem neměl moc představu, do čeho jdu. Služba byla nakonec mnohem jednodušší, než jsem si představoval. Nejenže propagace celé hry byla dosti nanicovatá, takže o tom mnoho lidí nevědělo, ale taky jsme nemuseli dělat nic jiného, než sedět, zapisovat lidem killy, fotit je, aby mohli být killnuti a případně zastupovat ostatní stanoviště v zapisování achievů z achievement game (další celoconovka) do systému, na což všichni zjevně házeli bobek. Taková práce mi vyhovovala, protože jsme měli služby po dvou a mohli jsme si pokecat… aspoň to jsem si myslel. Ve skutečnosti nás na stanovišti pořád bylo hafo, takže jsme nekecali jen ve dvou, ale v mnoha. Fair enough, too.

Anyway, nejezdím na cony proto, abych chodil na program, takže jsem většinu času trávil buď v hospodě s lidmi (?) z #otakulandu a/nebo s Ximarou, nebo kecáním s jinými lidmi někde jinde. Položky programu jsem navštívil všeho všudy asi čtyři – Radioaktivní diskuse (Astrak&Ratman), nějaký Tóhó shit (Astrak), promítání AMV a zakončení. Well, k přednášce Radioaktivní diskuse na Internetu a jinde (nebo jak se to jmenovalo) musím říci, že ta verze, již přednesli chlapci na Animefestu, byla mnohem lepší. Sorry, pánové. Nejlepší z těch čtyř věcí byla AMV a zakončení. No, jak říkám, program mě nezajímá moc, takže je mi to jedno. Když jsem před conem koukal do Condroidu, co je za program, zaujalo mě víc věcí, ale kdo z té hospody má vylézat a chodit na program, když si může dát další pivko, že ano. Zvláště pak je-li ve společnosti #otakulandu, kde se ještě navíc po dlouhé době ukáže Will-Rock a přinese „dobrou, pro dost lidí teda spíš špatnou, zprávu“ – přijede Piolos. Fuck yea, zase nebudu největší prase v okolí akce, hooray. No, jak se ukázalo, kombinace je to skutečně vražedná, dokázali jsme v té hospodě vyprodukováním jednoho piva s chilli omáčkou a pepřem a trojnásobným (postupným) umýváním stolu rozlitým pivem dohnat číšníka téměř k tomu, aby nás vyhodil. Neudělal to, možná si říkal, že z nás má tržbu. Přemýšlím, jestli mu došlo, že kdybychom tam nebyli, tak se ta hospoda možná tak nevyprázdnila a jeho tržba by byla značně větší.

Z pátka na sobotu jsme zapadli s Ximarou a Piolem do Piolova oblíbeného téměř non-stop bowling baru, kde Piolos pěkně zaplatil bowling a krásně jsme si zahráli (a prohráli s ním, moc to umí, hajzl xD). (Piolův oblíbený bar tomu říkám proto, že to je přesně ten, kde nás zval na minulém Akiconu na všechno proto, abychom tam s ním byli, když ho vyhodili s akce.) Piolos kupodivu zanedlouho na to usnul a posléze odešel, takže jsme s Xim zůstali sami a vypadali jsme jako milenecký pár, který si zašel do zakouřeného baru v noci po sexu. Just kidding, ale muselo to vypadat vtipně, intensivně jsme kecali a zůstali jsme tam až do zavíračky ve 4 ráno, přičemž pak nás nechtěli pustit zpátky na do KC Zahrady (kde se con konal), tak jsme vandrovali po Chodově a hledali non-stop… když jsme ho asi v pět našli, tak jsme se dozvěděli, že nás v sedm vyhodí, ale to už měl otevřeno Lidl, kde jsme si mohli dát snídani. Báječně načasované, akorát jsme z toho byli oba poněkud mrtví. Druhá noc už byla trochu klidnější, to jsme vedli úžasně perversní diskuse s celým #olkem v tom samém baru o různých způsobech cestování po silnici do kopce, a na con nás pak pustili spát.

Neděle se nesla ve znamení jednoho zabitého a jednoho naivního člověka. Ten druhý se chtěl registrovat na jakuzu asi dvě hodiny před koncem hry, pročež jsme jej spokojeně odmítli s tím, že se nám nechce hledat tiskárnu a zapínat ji.

Domů jsme odcestovali s Aurim úžasným D1 Expresem (který btw zanedlouho zruší) a já mohl zcela mrtev jít v ústrety své milé mance (s níž byla její nebohá nevinná mladší sestra, anu jsem zjevně značně děsil některými svými výroky).

Tedy, abych to shrnul – jsem rád, že místo maďarského conu buzerantů (tedy Adviku (note the not accented „i“)), na který může jet jen blbec, naivní osoba a newfag (příp. ještě masochista), vznikl použitelný letní con organisovaný slušnými lidmi, nepřecpaný návštěvníky (doufám, že počet lidí se moc nezmění, kácečko není tak velké) a vůbec prostě příjemný. Zajímavé je, že jsem si fakt nevšiml příliš velkého počtu narutardských cosplayů, ale jak se zmiňuji na Konatě ve svém krátkém hodnocení, to je možná způsobeno prostě selektivní slepotou. Obecně se snažím cosplaye filtrovat, protože v 99 % případů je příšerných, anžto si značná část cosplayerů neuvědomuje, že na to prostě nemají (ať schopnosti nebo postavu nebo jinak), a je úplně jedno, že se snažili – špatný cosplay je prostě špatný cosplay a chlubit se s ním na veřejnosti je asi podobně špatný nápad, jako kdybych já se rozhodl, že musím začít zpívat. To, že bych se snažil, by můj zpěv nijak nezbavilo toho, že by pro většinu lidí se sluchem byl vražedný. (Tohle přirovnání není úplně z mojí hlavy, myslím, že z Astrakovy.) Btw, Astrak na Natsuconu vyhrál povídkovou soutěž v kategorii Boys Love. A právě jsem napsal report, jenž má nést ponaučení pro české „otaku“ – proboha přestaňte dělat cosplaye a dejte si radši pivo, české kultuře tím prospějete mnohem víc.

========
v1 – 30.08.2013 17:55:13
v2 – 30.08.2013 18:23:45
v3 – 30.08.2013 19:14:04

Pokud najdete v textu nějaké chyby, prosím, oznamte mi je na IRC nebo v komentářích. Díky.

2 thoughts on “Natsucon 2013 – trochu se vraždilo, trochu se pilo…

  1. Advik 2013 jsem si užil s maďarskými buzeranty. Znamená to tedy, že jsem blbec, naivní osoba, newfag a asi i masochista? :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *