Life shitsVýlevy

Jak jsem svou klávesnici krmil pivem

[img dir=2013/11 id=kb_chasis_up.jpg]

To jsme tak s PLINem v září vyrazili na skvělou školní akci – Python workshop. To znamená, že jsme pod vedením našich vyučujících z lingvistikého labu na FI 4 dny pobývali v campu Baldovec a tam usilovně programovali. Byli to skvělí dnové, tím, víc, že kolektivní programování ještě s pivkem vedle notebooku nemá chybu. Tedy, nemá to chybu do té doby, než se vám podaří si rukou půllitr zpola plný piva zvrhnout na zapnutý otevřený notebook. A to se mně podařilo.

Naštěstí jsem byl pohotový a notebook jsem otočil nohama vzhůru, aby pivo z klávesnice zase rychle vyteklo, ale i tak… nejdřív nefungovalo jen pár kláves a postupně, jak to schlo, tak se fólie v klávesnici slepovala dál a dál až nefungovaly téměř žádné klávesy. K mému štěstí ale notebook jinak běžel naprosto normálně, a to i po pár dnech, takže jsem měl docela slušnou šanci, že motherboard přežil. Mimochodem, fakt, že se mi povedla taková věc, mě natolik šokoval, že mě to v prvních asi pěti hodinách ani nenasralo. Pak už to bylo horší, ale mezitím jsem už stihl opětovně zapnout sebekontrolu a hysterické rozbíjení všeho v rádiu několika metrů okolo mě se nekonalo.

[img dir=2013/11 id=kb_chasis_back.jpg align=right]

Po příjezdu z campu se naskytla důležitá otázka – co teď? Možnost vlastního vyčištění jsem zavrhnul, protože notebook je stále v záruce a já nejsem zrovna zkušený hárdvérář. Pročež jsem došel do Bohemky (TS Bohemia) a tam to začal řešit s odborníky. Po vymontování hard disku (přece jim ho v tom nenechám, navíc jsem potřeboval data na něm) jsem jim laptop přenechal a jal se čekat, než zhodnotí, kolik bude oprava stát. Po několika uháněních mi bylo sděleno, že nacenění vychází na 4500 Kč. Well, mohlo by to být horší, kdyby byl odešel motherboard, tak by to prý ani nebylo rentabilní. Kde se vzala zrovna takováhle cena? V servisu usoudili, že je nutné vyměnit nejen klávesnici, ale i celé horní chasis, tzn. 3500 Kč za klávesnici (mám podsvícenou, asi odtud ta cena…) a 1000 Kč za chasis (proč kus broušeného duralu stojí litra se mě neptejte).

Se smíšenými pocity jsem souhlasil, co mi také zbývalo, a jal se čekat dál. Vzhledem k faktu, že to byla nezáruční oprava, tak tomu (řekl bych paradoxně) v servisu nedávali takovou prioritu a já si nakonec počkal asi 3 týdny.

Nakonec jsem se ale dočkal, notebook mi vrátili v pořádku s novým chasis a klávesnicí, staré vyměněné kusy přibalili k tomu a já sic jsa o 4.5 k lehčí, se radoval, že mám svůj milovaný notebook zpět. Nová klávesnice je trochu měkčí než ta stará a nevrže jí spacebar, takže celkem dobrý. Akorát mám na Windows key místo loga Windows 7 logo osmiček. Ale to asi přežiju.

No, a to je konec pohádky o nešikovi, který si svůj notebook polil pivem. Doufám, že pokud se to bude muset dít někdy znovu, tak někomu jinému.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *