Life shits

G+

Tak jsem tam taky… Zatím betaverze momentálně už celkem slavné sociální sítě vyvíjené Googlem s velmi krátkým jménem G+.

Pro začátek, nejsem odpůrcem Facebooku (ačkoliv mi často vadí různými věcmi). Získal jsem dojem, že jsou lidé, kteří se tam připojili, i když byli zarytými odpůrci Facebooku. Stejně tak mi přijde, že značná část lidí tam jde jen proto, že to je sociální síť od jejich oblíbené cool společnosti, tak je cool se k ní přidat. To popravdě moc nechápu, ale ono na tom asi moc nesejde, co je mi po motivaci jednání ostatních lidí. Službě G+ celkem fandím, takže jsem rád, že tam lidi jdou, i když sám tam pravděpodobně lezu jen proto, že chci změnu – Facebook mě často iritoval problematickou funkčností webu, a tak doufám ve změnu v lepší. A asi s touhle motivací nejsem jediný. Uvidíme, zda se jí dočkáme.

Zatím G+ není nic bezchybného, ale teď ještě na to má právo – je v testovací betaverzi, připojení možné jen s pozvánkou od existujícího člena. I tak už tam je hodně lidí, a pokud budou reportovat chyby, možná z G+ vzejde opravdová, životaschopná konkurence Facebooku. Už teď má některé funkce, které uživatelé oproti FB velmi oceňují, a o to se Google zjevně snaží. Tak pokud vám nevadí možný budoucí monopol Googlu na služby ve světě Internetu, tak si najděte některého z přátel, který už je zaregistrovaný, a požádejte ho o pozvánku. Připojte se a pomozte službě G+ se vyvíjet dál podle našich představ. (BTW, nemusíte být starší 13 let jako u Facebooku, aspoň zatím ;) )

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *