AnimeStalo se

Fest Trip! aneb Animefest 2011

Před rokem jsem si dal předsevzetí, že ať se bude dít co chce, na AF 2011 pojedu. Obavy z toho, že bych se tam mohl nedostat, pramenily z jednoho prostého faktu – letos maturuju. Ale slíbil jsem si, že nějaká blbá matura mi AF nezkazí, a tak se i stalo.

Oproti letům minulým, kdy jsme na Fest Trip jezdili jen já a candycan (co se mého okolí týče, nikoho jiného jsme neznali), jsme se letos sešli v mnohem hojnějším počtu. Stalo se tak hlavně kvůli existenci Jihotaku, protože na srazech jsme se tak nějak seznámili a na nádraží pak poznali. Mezi účastníky Fest Tripu byla hezká žlutá Pikachu, postupem času úplně opilý [whatever cosplay to byl, asi Light, měl zápisník], Naruto (který ale necosplayoval Naruta ale něco jiného), moje malá imouto Lierka, roztomilá  Julinka, moje drahá chill a pár dalších. Dokonce se k nám připojil i divňák (=neotaku), spolužák, který jel do Brna na TSP.

Začalo to vesele, vlak měl zpoždění (nejspíš zase ta prokletá lopatka na uhlí), v hale byla spousta lidí, takže to vypadalo, že si ani nekoupíme lístek a nedostaneme se do vlaku. Nakonec to ale celkem šlo, dokonce jsme si sedli jakžtakž pospolu a se skupinovou jízdenkou pro 12 lidí jsme se vydali směrem na východ. O zábavu na dlouhé 4,5hodinové cestě bylo celkem postaráno, část Jihotaku si s sebou vzala dostatek povzbuzovacích destilátů, navíc většinu z toho vypil jediný člověk, který pak na sebe strhával pozornost celého vagonu a zaručoval nám relativní klid od běžných smrtelníků. Pobavila nás průvodčí, která poté, co dostala lístek z rukou Pikachua, prohlásila: „Lístek od Pikachua jsem ještě nedostala.“

Cesta ubíhala, párkrát jsme si prošli vlak, abychom poznali nové otaku, a do Brna jsme dojeli s malým (asi půlhodinovým) zpožděním. (Ne, není to ironie, to s tím „malým“ – věřte, dá se to jet i s několikahodinovým zpožděním.)

Když jsme dorazili do Scaly (ha! poprvé jsem se registroval ve Scale), pronikli jsme s chill dovnitř, protože chill orgovala a já se tak nějak vetřel s tiskárnou pro AF v náručí (a mimo jiné jsem dostal jednu z prvních návštěvnických jmenovek, která mi později byla vyměněna kvůli článku v Zinu za VIP ^____^).

První promítání, na dlouhou dobu také poslední, které jsem navštívil, byla AMV. Nechci nějak zvlášť kritisovat, vzhledem k tomu, že sám žádná neumím udělat, ale letos to za moc nestálo. I tak mne některá pobavila, tak jsem vyplnil lístek a — …kam s ním? Ne, nebyl jsem první, kdo to měl vyplněné, jen jsem byl první, kdo se začal zajímat, když neviděl krabici, kam je házet. Tak jsem se prošel po Scale, sehnal ORGa, který sehnal krabici, a bylo to. Hned takhle zkraje přijít na problém, to mě baví ^^. Zbytek AF však probíhal, aspoň soudě podle toho, co se ke mně tak doneslo, relativně v pohodě, takže z tohoto hlediska nuda (ještě že jsem neorgoval, bych si musel nějaké problémy najít). To ale neznamená, že AF byl nuda jako celek, to vůbec – člověk si krásně pokecal s lidmi, nakonec jsem si v neděli k ránu zašel i na to promítání (v sobotu v noci jsem nemohl, protože jsem v ráno v 0900 dělal TSP) a dokonce se mi povedlo projít všechna tři místa konání AF a dostat se i do Maid Café.

Maid Café bylo cool – maidky oblečené pěkně tak, jak mají být, butleři taky, radost si zaslintat a očumovat pěkné maido oblečky. Každý stůl měl přidělenou jednu maidku, která se o hosty starala, to znamená, že se jich zeptala, co si dají, sdělila to nějakému butlerovi, pak nabídla mangu ke čtení, hry a pokec s maidkou a případně něco z toho zajistila. Zbytek času stála a neměla co dělat. Asi se měla usmívat na hosty, což nedělala, ale to jí budiž odpuštěno ve světle toho, že nám naše objednávky byly dodány asi po půl hodině, přičemž reservace byla asi na hodinu (a byli jsme vpuštěni se zpožděním 20 minut). Nic moc. Ale na druhou stranu tiramisu bylo vynikající, horká čokoláda také a dojíst nás to nechali, takže výsledný dojem byl kladný.

Co do průběhu, mohl bych si stěžovat na špatný tlak ve Scale, chyby v titulcích nebo promítače, kteří občas zcela neovládali magii dvou obrazovek ve Windows 7. Nebudu to dělat, spíš svoje rozplizlé povídání shrnu tím, že mám pocit, že letošní AF byl (aspoň pro mě) opravdu speciální. Tak například: byly badge! To nikdy dřív nebylo, letošní placky jsou opravdu pěkné a ta moje se mi krásně na tašce k notebooku vyjímá. Co do techniky – kde bylo FreeBSD? :D Předminule Windows, minule Linux, nemělo být letos FreeBSD, aby bylo více problémů? Předpovědi minulý rok tak hovořily. No, byly Win7, proč ne, návrat k tradičním hodnotám. Další věci čistě osobního rázu, znal jsem mnohem víc lidí, skoro jsem nebyl na promítání a měl jsem jmenovku VIP. A dost jsem spal. V podstatě samé nepodstné věci. Ale stejně to bylo cool, jako každý rok ^__^

Na závěr děkuji ORGům Animefestu, že to letos opět zorganisovali pro nás, líné a neaktivní otaku. A těším se na další.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *