Life shitsStalo se

Akicon 2013 – report z přilehlých restauračních zařízení

[img dir=2013/11 id=akicon13_hospoda.jpg]

Je šest hodin ráno, já sedím ve vlaku směrem na Brno, který z Budějovic vyjel v 4.10. Člověk občas dělá divný věci… tohle je jedna z nich.

Každopádně jsem usoudil, že letošní Akicon si zaslouží pár slov a teď, v této nejtemnější chvíli noci, kdy hrobové pukají a z pekel mor se line do světa, je ta vhodná chvíle.

Na conu samotném jsem se, jako obvykle, moc nepohyboval, a to i přesto, že jsem byl tradičně zaměstnán jako fotograf. Svou práci jsem snad jakžtakž odvedl zachycením pár přednášek a Aidoru soutěže, ale s tím, jaké jsem měl potíže se zrcadlovkou, je snad dobře, že jsem toho nefotil víc. Příští rok to snad bude lepší. Zbytek fotografií je z Blanice a Slunečnice, blízkých to hospod, kde jsem strávil většinu času s #otakulandem a dalším zvrhlými existencemi (třeba svou slečnou, kteréžto tímto oficiálně sděluji, že je divná, že nespáchala seppuku, když tam s námi byla xD).

Na con jsem dorazil nějakou dobu před začátkem, oficiální orgovskou poradu jsem samozřejme nestihl, pročež jsem se po nějaké době kecání s Astrakem mj. na téma, jak jsou lidi blbí, procpal dovnitř, sehnal si visačku a mance vstupenku a odebral se do hospody. Moje visačka byla, btw, skvělá, protože ze mě oficiálně udělala schisofrenika. Byl jsem jednak fotograf a jednak organisátor.

Jaký byl přesný sled událostí už si nepamatuju, ale to je celkem jedno – prostě jsem něco nafotil na akci a pak byl v hospodě. Z hospody jsme se šli vyspat na akci, pak jsem zase něco nafotil a pak jsme zase šli dělat obskurnosti do hospody… a tak dále.

Důležité highlighty celého weekendu jsou, že jednak se za námi v hospodě stavil Will-Rock, což Akicon činí již druhým conem letos, kde jsme ho potkali, a jednak, že Akicon sám o sobě opět nezklamal svou skvělou atmosférou nejpohodovějšího anime conu u nás. Mám rád jeho vyšší vedení a mám pocit, že tito si zase váží svých podřízených, což je věc, kterou velmi oceňuji. Jistě, možná mám lehce zkreslený pohled, protože na Aki vždycky fotím a nedělám nic jiného, ale stejně si za svým názorem stojím. Důkazem budiž fakt, že jsme po pozdním příchodu v noci nemuseli několik hodin vysedávat v nonstopech po Chodově xD

Vzhledem k tomu, jak pozdě tento report píši, se asi zdržím zdlouhavých výlevů, u kterých stejně nevím, o čem by byly. Co se týče aktivit v hospodách, tak ty jsou, myslím, docela výmluvně vyobrazeny ve fotogalerii… aspoň ty, které byly publikovatelné. Ti z vás, kteří znají jádro #otakulandu, si asi dovedou představit, jak to vypadalo. Na naši obranu ale nutno podotknout, že se tentokrát, to my knowledge, nevylilo ani jedno pivo. Diskuse byly klasicky na dvacet let kriminálu a lynčování a opět musím říct, že lituji tamější číšníky… zvlášť pokud si nás pamatují od Natsuconu.

Pročež z toho udělám nejkratší report a zakončím to slovy, že už se fakt těším na další Akicon.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *