AnimeStalo se

Akicon 2011

Před týdnem proběhl další z českých anime conů, Akicon 2011, který z klasických conů (vyjímaje Manifest, ten stojí na jiné úrovni) je po Animefestu mým druhým nejoblíbenějším. Pravda, žádný další třetí oblíbený nemám, dál jezdím jen za lidmi na Advík, který ale rád nemám. Každopádně jak bývá mým dobrým zvykem, z důvodu růstu e-penisu a nedostatku peněz (a potřeby pomáhat, to se rozumí samosebou) jsem se rozhodl přiložit ruku k dílu a zúčastnit se jej jako fotograf. Jeden z těch lepších nápadů, které… aha, to nebyl můj nápad, pravda, Hejty řekl chill, že někoho hledá, chill řekla mně, já se ozval Hejtymu… no prostě to bylo super, i když jsem nestihl moc věcí z programu a vůbec jsem měl pocit, že nějak nestíhám to, co bych chtěl. Konkrétně na tenhle Akicon jsem se hrozně těšil, protože jsem se tam měl potkat s Kirachan a Geontem, které jsem nikdy předtím neviděl, ale už pěkných pár měsíců s nimi kecám na IRC. Další důvod bylo samozřejmě focení, protože už jsem po těch několika měsících, co jsem byl bez své milované zrcadlovky, měl absťák. Na druhou stranu, v programu jsem si vybral asi jen tři věci, které bych chtěl vidět (a vybral jsem si špatně) a dvě přednášky, z nichž jednu jsem nestihl. Sobotní odpoledne se neslo v duchu focení lolitek v cosplayích (ok, loli tam moc nebylo, ale ty cosplaye jo… někdy jsem ani nepoznal, jestli fotím kluka nebo holku), kecání s lidmi, kteří už dorazili a běhání po přednáškách a focení přednášejících. Také jsem byl první, komu se v oblasti jeho zodpovědnosti, kterou v mém případě byl ateliér na focení cosplayů, stala nehoda a vznikla škoda. Jedna z prvních slečen, které jsem tam fotil, při odchodu jaksi vzala nohou i kabel od reflektoru, a já jen viděl jak padá a v duchu jsem řval NEEEE!! Když jsem to ohlásil, tak Už-nevím-kdo řekl Už-nevím-komu, ten se rozjel do obchodu, koupil nový ještě lepší reflektor a všecko bylo asi za hodinu v pořádku. Musím vzdát hold organisaci, protože tohle mě okouzlilo. K večeru se přihodilo pár zajímavých incidentů, ani u jednoho z nich jsem nebyl přímo, utkvěl mi v paměti ubrečený nositel katan, o kterém jsem zprvu jen slyšel, ale když jsem ho pak spatřil, tak jsem si musel dát facepalm. Pokud ale vím, tak narozdíl od minulého Akiconu, kde musel můj kamarád Piolos býti vyloučen za vytržnictví, se tento rok žádné podobné excesy nepřihodily a akce byla až nudně klidná (ačkoliv uznávám, často jsem byl prostě na špatném místě, ale nic opravdu závažného se tuším fakt nestalo).

Jelikož jsem se předem rozhodl, že budu zapomětlivý a líný a spacák s sebou mít nebudu, tak jsem byl odsouzen přečkat noc bez spánku. Usoudil jsem, že to by vážně na dvoudenní akci neměl být problém, když jsem vydržel nespat na celém Animefestu. To jsem ovšem netušil, že noční program bude až takové peklo, jako byl. Svůj noční maraton jsem poté, co Cirdan dopil svá pivka, začal čínským propagandistickým filmem z roku 1951 Východ je rudý, na který jsem přišel od půlky. Tenhle kousek se v programu obejvil kvůli enormě kladné odezvě na loňskou ruskou výplňovku Aerograd, ale nutno říci, že Aerograd byl teda o poznání lepší, subjektivně vzato. Východ je rudý je musikál, takže se všechno odehrává v obrovském divadle, je to barevné, aby vynikla rudá barva vítězící osvobozující armády a v podstatě jsem tam nezaznamenal děj (jo, je tam, ale přišel mi značně potlačený). Nejzábavnější na celém filmu byly asi titulky, které tam byly občas až trojí – čínský a anglický ultra retro hardsub (like.. sixties lol) a český softsub. Potíž byla v tom, že občas čínské titulky chyběly, občas chyběly anglické (a v tu ránu samozřejmě i české), občas chyběly všechny. Navíc se nějakým záhadným způsobem ke konci proměnil český softsub na španělský. Naštěstí ale řečem o osvobození a vítězství socialistické revoluce není těžko porozumět ani v té španělštině. V porovnání s tím, co následovalo, to bylo vlastně ještě docela záživné. Potom přišli totiž Nazí vlci (Naked Wolves), což je chujovina nejvyššího řádu, která ani není vtipná a zajímavá a nějak tak… sakra, prostě normálně divná! Následovala krátká poměrně poutavá ale svým obsahem dost o ničem videa, z nichž si pamatuji nějaké surrealistické běhání pána za pejskem ve 2D světě a jakousi anti-breeding (proti plození dětí) kampaň. Všechna videa toho bloku od nějaké Niny Paley a těžce nezáživně divná.

Následoval nesrozumitelný záznam jakési staré přednášky a pak hezky nakreslená krátká touhou videa Kinema Kan a po nich 30minutové doujin OVA Kowarekake no Orgel, které bych asi prohlásil za nejsnesitelnější kousek té noci. Pak jsem tuším zmizel kecat s ORGy a vrátil se v dobré víře, že půjde o nějaké sci-fi (anotace jsem nečetl), na Interstella 5555. Chyba! To jsem neměl dělat. Stará kompilace jakýchsi hudebních videí, na kterou se nedalo koukat. Díky tomu jsem také spal 20 minut, což jsem vůbec neplánoval, protože u toho prostě nešlo neusnout. Tak jsem si po skončení šel pro nepříliš dobré kafe dolů, vyfotil pár ospalců a jal se bloumat po prostorách akce, pozoroval jak hledají Wolfiiho, který měl nastoupit na svou ranní přednášku a tak…

Ráno jsem se potkal se steelistou, který mi dal dvě skvělé knížky, které jsem u něj měl zamluvené od jara (Black Hawk Down a Pochod smrti ^__^) a krásně si s ním pokecal o Transmission, ze které na Akicon (málem ne)dorazil.

Pak dorazil Prasátko, který nám na své přednášce pověděl spoustu zajímavých věci o japonských onsenech (lázních), z nichž si nepamatuju asi vůbec nic, gomen. Snad jen to, že do smíšených lázní chodí jen chlapi a staré babky… what a bad luck :/

Načež se přiblížila hodina našeho odjezdu, když v tom– …ne, nic převratného se nestalo, sorry. Prostě jsme, jsouce unaveni, s chill odjeli. Následovalo celé pondělí strávané upravováním fotek, čehož výsledek najdete tady v mé galerii.

Smutné na letošním Akiconu bylo to, že nedorazil krom DrQ, Daichiho a candycana nikdo z #otakulandu, takže ani nebylo s kým jít v noci chlastat. Doufám, že příště přijedou všichni, nebo dostanou na prdel xD

Na závěr jako vždy děkuji ORGům Akiconu za pěknou akci, kolegům Hejtymu a Martinovi za příjemnou spolupráci a… těším se na další ^__^.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *