Life shits

59 hodin Animefestu, flamewar, zkouškové a obecný lifeshit

Už docela slušnou dobu hledám čas na to, abych sem mohl zas něco napsat. Místo toho buď překládám, sedím v hospodě, čtu knihy, nebo se učím. Budu tvrdit, že to učení momentálně převládá, protože je zkouškový. Každopádně na prokrastinaci si člověk čas vždycky najde, navíc teď mě čekají ty nejtěžší zkoušky, takže je ideální čas začít psát o významných hovnech v mém životě.

[img dir=2013/05 id=plin_logo.jpg align=left desc=“Logo oboru PLIN“]

Chtěl bych se rozepsat o škole, protože o našem oboru PLIN – Počítačová LINgvistika – jsem tu ještě tuším nepsal, ale nechám si to na nějaký dedikovaný post. Zatím vězte, že mám v tomhle semestru spoustu úžasných předmětů, které mě učí, jak neumím česky, jak neumím počítat, jak se vyvíjely v průběhu staletí slovanské jazyky či jak běhají data v internetech. Před pár dny jsem (zda úspěšně, to je ve hvězdách zatím… nebo minimálně ne v ISu) složil zatím nejobskurnější zkoušku ever, PV123 – Základy vizuální komunikace. Větši cypovinu svět neviděl, věřte mi.

Každopádně se vrátím těsně před zkouškové a hle, Animefest! Ano, účastnil jsem se i letošního ročníku, tentokrát jako skutečný ORG a ne VIP jako v minulých letech. Taky by si to zasloužilo vlastní článek, ale jelikož už uplynuly skoro dva týdny, není to aktuální a zkrátím to zde. S Aurim jsme se domluvili, že budeme dělat technické orgy, konkrétně noční promítače. Musím říct, že nápad to byl skvělý, protože to jsou báječné služby, člověk dělá záslužnou činnost, kterou moc lidi dělat nechtějí, skvěle si pokecá se sličnými slečnami z Task Force, které mají z definice službu pořád, a ještě k tomu dostane volný vstup (které jsem letos sám měl dokonce dva). Co se týče organisace AF, přišlo mi, že to letos byla značně uspořádanější a lepší než v minulých letech, ale je fakt, že do toho houby vidím. Technické faily samozřejmě byly, ale co já vím, tak jich bylo relativně málo. Jeden z nich ale za vzpomenutí stojí – a to když během deště začalo zatékat do sálu (viz obrázek).
[img dir=2013/05 id=af_voda.jpg align=right desc=“Jak zatékalo do AF
(Autor: Butrix)“]

Služby jsem si vzal pěkně pohromadě na jednu noc od 2 do 8 hodin, vyšlo mi to na jeden blok promitání, takže jsem to nacpal do playlistu a mohl si dělat, co jsem chtěl. To krom zmíněného kecání zahrnovalo nalévání se litry kafe (asi 2 l za tu noc padly), smskování s Mankou a předstírání živosti. Slečnám Ximaře a Káťe děkuji za to, že mi v promítačce dělaly společnost, bez nich by tam chvílemi byla pěkná nuda. K ránu to bylo docela krušné, přece jenom nejsem zvyklý takhle nespat, ale přes den jsem si dal pár pivek a hned to šlo všechno lépe. Přes den jsem se klasicky zúčastnil naprostého minima programu, protože člověk radši sedí s lidmi někde, než aby seděl na přednáškách, že? Přece jenom jsem ale byl na chill přednášce o proměnách japonských historických hrdinu, kde jsem běhal s mikrofonem mezi lidmi při dotazech, a pak jsem také zhlédnul pár AMV, protože ač jsem na většinu jich shlížel s promítačky, chtěl jsem je vidět trochu pořádněji. Další noc jsem opět odmítnul spát, lil jsem do sebe kafe a kecal s lidmi… přesně si své činnosti nepamatuju, byl jsem docela mimo, každopádně vím, že v sobotu někdy okolo páté hodiny ranní jsme se s Xim rozhodli učit filosofii na zkoušku, kterou jsme měli mít v úterý po AF. Pamatuju si z toho učení jediné – nějaký Filoláos při modelování vesmíru vymyslel obskurní Protizem, aby mu vycházely počty těles do magického čísílka 10. No, účinné to tedy nebylo, ale achievement unlocked. Mimochodem, nakonec jsem jel v kuse 59 hodin, což je zatím muj rekord, takže další achievement. Plodný AF to byl. Pokud byste měli chuť na vyčerpávající report, tak Aurielle jeden sepsal.

Desocialisační deprese (aneb depcon) se moc neměla šanci dostavit, protože jsem po odchodu z AF lehl a spal nějakých 13 hodin, a pak jsem hned vyrazil na studijni sešlost nad filosofií spojené s pivem. V týdnu jsem pak samozřejmě krapet onemocněl, protože málo spánku, chladnější počasí a pivo nejsou zrovna dobré kombinace, ale jelikož je zkouškové, tak je člověk prostě z definice zdravý a není co řešit.

[img dir=2013/05 id=flamewars.jpg align=left]

Další nedávnou událostí, která by si zasloužila samostatný článek, byl úžasný flamewar v české fansub komunitě, který proběhl od 20. 5. 2013 11:54 do 21. 5. 2013 01:36. Za dobu průběhu procestovalo bitevní pole dva články na Shirai.cz a skončilo na fóru webu Yukata.cz, kde se vytratilo do ztracena. Iniciačním postem byl pod oznámením nového „překladu“ jednoho anime na Shirai můj komentář, že se nejedná o překlad, ale paskvil od Kanisameho, který se odmítá zlepšovat a lidi, kteří mu radí, posílá do prdele (kteroužto informaci jsem měl od korektorky, an to opravovala (spíš přepisovala)). Na to přišly klasické reakce, jak překládání není sranda a že si to mám zkusit sám. Pak se do toho vložil Astrak a už to jelo. Nemohu nevzpomenout Paddyho geniální komentář, přikládám screen (viz obrázek). Každopádně moje touhla, aby Kanisame už dál neprznil titulky a nepřekládal, se vyplnila, protože se nakonec na jeho stranu postavilo překvapivě málo lidí a on to psychicky nevydržel a seknul s překládáním. Thanks God, a díky všem Spojencům za statečný boj (já u toho paradoxně byl minimálně, protože jsem poletoval po městě, takže mé zásluhy jsou actually dost malé). Vím, že podobných kokotů, kteří své okolí posílají do prdele, když je jim řečeno, že něco dělají blbě, je na české fansuberské scéně nespočet, ale mrtvý kokot dobrý kokot, svůj účel ta diskuse kupodivu splnila. To se často nestává.

[img dir=2013/05 id=paddy.png align=right desc=“Paddyho skvělý smatch“]

Až budu někdy mít další prokrastinační náladu a budu méně znaven z přehnané snahy dosáhnout mentální inkompetence konsumací fermentovaných rostlinných nápojů předešlý večer, zkusím o fansubu napsat něco informativního, aby ti, kteří se náhodou zlepšovat chtějí, měli něco, od čeho se odrazit. Ne každý má totiž štěstí jako já, že na začátku své kariéry chodí na IRC s lidmi, jako je Strider, Idaho apod., kteří neustále pyčují do člověka, že dělá něco blbě, a občas mu i řeknou, jak to dělat líp. Dodnes jsem jim vděčný. Proto se pokusím poskytnout aspoň kus ze svých skromných znalostí světu i já. Snad. Někdy.

O obecných životních hovnech se tu rozepisovat nebudu, a ačkoliv můj osobní život od posledního postu jistých změn doznal, tak snad krom toho, že jsem včera nedobrovolně objevil konečnou rozjezdu číslo 99 (nesedejte si pohodlně v nočních autobusech!) a že jsem zase začal prokrastinace pořádně číst, není nic z toho pro svět důležité (jako by cokoliv v rubrice Life shits bylo, já vím).

Btw, as always, za upozornění na gramatické, syntaktické, stylistické, faktické a jiné chyby budu vděčný. IRC preferred.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *